مینیمالیسم چیست؟

مینیمالیسم چیست؟
بندرت داستانهایی نظیر اینکه مردم تقریباً تمام وسایل خود را بفروشند و به خانه ای کوچک بروند میشنویم.

آیا مینیمالیسم باید انقدر افراطی باشد؟
مینیمالیسم به معنای زندگی با امکانات کمتر است. هر کس تفسیر متفاوتی از کلمه “کمتر” دارد.
هدفی که در مینیمالیسم وجود دارد، کوچک سازی فضای زندگی شما است تا به شما کمک کند بهتر روی اولویت های واقعی خود تمرکز کنید.
این شما هستید که باید تصمیم بگیرید مینیمالیسم در زندگی شما به چه معناست.
فواید تمرین مینیمالیسم بی پایان است. مینیمالیسم منجر به بهره وری بالاتر و احساس تمرکز بسیار در ذهن شما می شود و به شما اجازه می دهد تا مهمترین موارد مانند روابط، مسافرت و یا صرفه جویی در هزینه را برای خود اولویت بندی کند.
ترفندهای مینیمالیسم
به یاد داشته باشید که برای مشاهده تأثیرات مثبت زندگی با امکانات کمتر، لازم نیست یک فرد مینیمالیست افراطی باشید. تغییرات کوچک در عادت های شما می تواند به زندگی شادتر و سالم تری منجر شود.

در اینجا چند روش ساده برای شروع تمرین سبک زندگی مینیمالیسم آورده شده است:

1.نه گفتن را بیاموزید.
چه مقدار از وقت و انرژی خود را صرف مشارکت در مکان هایی و قرارهایی می کنید که نمی خواستید در آن شرکت کنید؟ در اختیار گرفتن برنامه کاری خود و یادگیری نه گفتن به همه اتفاقاتی که ارزشی برای شما ندارند، به شما زمان بیشتری می دهد تا خودتان را در اولویت قرار دهید.
اگر عادت به اینکار را نداشته باشید ممکن است در ابتدا سخت باشد. برای راحتتر شدن بهترین کار این است که خودتان را در اولویت قرار دهید، و بخاطر نه گفتن به افراد مختلف احساس گناه نکنید.

2.آنچه را که به آن نیازی ندارید اهدا کنید یا بفروشید.
نگاهی به اطراف خانه یا آپارتمان خود بیندازید. آیا واقعاً به همه چیزهای اطراف خود نیاز دارید؟ یا این وسایل فقط به بی نظمی خانه شما افزوده است؟ آنچه را که دیگر نمی خواهید نگه دارید، اهدا کنید یا بفروشید.

3. پس انداز در صندوق اضطراری.
با درست کردن صندوق اضطراری برای خود از امور مالی خود محافظت کنید.
اگر از قبل صندوق اضطراری ندارید، با اهداف کوچک شروع کنید. حتی 500 هزارتومان یا 1 میلیون تومان نیز بتواند از شما در برابر بسیاری از شرایط اضطراری مالی محافظت کند.

4.هزینه های خود را کم کنید.
بودجه بندی برای مینیمالیست ها حیاتی است. می توانید فرآیند خرج کردن خود را تنظیم کنید تا پول خود را به راحتی مدیریت کنید.
برای تمامی خرج های خود برنامه ریزی کنید و تا جایی که میتوانید هزینه هارا کاهش دهید و از خرید چیزهای غیر ضروری دوری کنید.

5. زندگی خود را منظم کنید.
با صرف وقت برای مرتب سازی فرایندها، در آینده در وقت و انرژی خود صرفه جویی می کنید.
می توانید صورت حساب های خود را در حالت پرداخت خودکار قرار دهید. می توانید ایمیل خود را خلوت کنید تا از اتلاف وقت در تلاش برای پاک کردن صندوق ورودی خود جلوگیری کنید.
سیستم سازی کارها تاجایی که می توانید، در زندگی شما سهولت ایجاد میکند و نابسامانی های غیر ضروری را از بین می برد، و این همان چیزی است که مینیمالیسم به آن اهمیت می دهد.

6.موارد تکراری را کنار بگذارید.
ممکن است اشیایی تکراری نظیر پیراهن های مشابه، وسایل آشپزخانه تکراری یا وسایل الکترونیکی داشته باشید. به احتمال زیاد، شما از هر دوی آنها استفاده نمی کنید.
جدا شدن از مدل قدیمی ممکن است از نظر احساسی دشوار باشد.
هنگام خرید نسخه جدید بیشتر افراد اشیا قدیمی را به امید استفاده از آن نگه می دارند، اما اشیا قدیمی اغلب اوقات بر آشفتگی و بی نظمی می افزاید.
در نظر بگیرید که آیا واقعاً به هردوی آنها احتیاج دارید؟ یا می توانید وسیله قدیمی را بفروشید و یا اهدا کنید.
زندگی مینیمالیسم
7. استفاده از فضا را به حداقل برسانید
لیوان های چای را زیر کابینت روی قلاب های مخصوص آویزان کنید.
قفسه هایی تهیه کنید تا فضای کابینت خود را به حداکثر برسانید. به جای نگه داشتن تعداد زیادی آلبوم عکس قدیمی ، تصاویر را در کامپیوتر خود اسکن کنید.

8.کمد لباس خود را ساده کنید.
کمدی پر از لباس دارید؟ در واقع چندتا از این لباس ها را می پوشید؟
شما می توانید با پاکسازی کمد لباس خود مینیمالیسم را تمرین کنید. لباسی هایی را که مرتب آن ها را نمی پوشید، اهدا کنید.

9. رژیم غذایی خود را تغییر دهید.
شما می توانید رژیم غذایی مینیمالیسم را تمرین کنید.
با ساده سازی رژیم خود، کاهش مصرف غذا و اضافه کردن غذاهای سالم و مفید به رژیم خود، می توانید هر زمان که بخواهید مینیمالیسم را تمرین کنید.

10.کاهش استفاده از فضای مجازی.
رسانه های اجتماعی می توانند راهی عالی برای ارتباط با خانواده و دوستانی که در سایر نقاط جهان زندگی می کنند باشند. سایتهایی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام راهی مناسب برای به روز نگه داشتن و به اشتراک گذاشتن اخبار با نزدیکان شما هستند. با این حال، استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی می تواند حس بهم ریختگی را در شما ایجاد کنند.

11. درواقع مینیمالیسم داشتن زندگی راحت تر نیست.
مینیمالیسم به معنای داشتن زندگی راحت تر نیست. ممکن است ساده باشد، اما آسان نیست.
هدف مینیمالیسم ایجاد فضای بیشتر برای انجام کارهای بیشتر، یادگیری چیزهای مختلف و مقابله با چالش های بزرگتر زندگی است. مینیمالیسم فرآیندی برای از بین بردن عوامل حواس پرتی است تا بتوانید کارهای مفیدتری انجام دهید.

برای تمرین مینیمالیسم لازم نیست که استفاده از فضای مجازی را کاملاً از بین ببرید.
بلکه میتوانید مدت زمانی را که در اینگونه سایتها می گذرانید محدود کنید و تفاوت زندگی خود را مشاهده کنید.
برای بهره مندی از مینیمالیسم، نیازی به افراط و تفریط نیست. با ایجاد حتی چند تغییر کوچک، می توانید زندگی بهتری را تجربه کنید. یادگیری زندگی ساده و یا داشتن زندگی با امکاناتی کمتر نه تنها باعث بهبود امور مالی شما می شود بلکه زندگی شما را نیز تغییر میدهد.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

شخصیت رمزآلود مردان بتا که باید بدانید!

شخصیت هر فرد او را از دیگران متمایز می‌کند و به همین خاطر، تیپ‌های شخصیتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *