رژیم لیمومی برای لاغری | یک فرمول رژیم لاغری سالم و آسان

همانطور که همه ما می‌دانیم‚ چاقی عوارض بسیار زیادی دارد. بسیاری از افراد چاق با بی توجهی به تغذیه‚ عدم تحرک و ورزش و بسیاری موارد دیگر سلامتی خود را به خطر می‌اندازند. مواردی مانند دیابت، فشار خون بالا، حمله قلبی، سکته مغزی و مشکلات مفصلی برخی از پیامدهای چاقی می‌باشند. در کنار عوارض چاقی‚ برخی روش‌ها که برای لاغری استفاده می‌شوند بسیار خطرناک هستند. مصرف برخی قرص‌ها‚ رژیم‌های خطرناک و … عوارض بسیاری داشته و ممکن است با لاغری سلامت فرد را به خطر بیاندازند. در این مقاله از وب سایت نیمه شب با یک رژیم سالم برای لاغری با نام رژیم لیمومی آشنا خواهیم شد.

رژیم لیمومی
رژیم لیمومی

رژیم لاغری

هر کسی که تصمیم به لاغری می‌گیرد دوست دارد که در کم‌ترین زمان به آن برسد. اما به یاد داشته باشید که این فکر هرگز نباید شما را به سمت روش‌های نادرست و غیر اصولی سوق بدهد. لاغری در مدت زمان کوتاه شاید جذاب باشد اما مضرات بسیاری دارد. شاید افرادی که از این روش‌ها استفاده می‌کنند پس از مدت کوتاهی مجبور به استفاده از بسیاری از داروها برای درمان خود باشند. چون برای لاغر شدن به بدن خود آسیب زده‌اند. پس به یاد داشته باشید که برای لاغر شدن روش درستی را پیش بگیرید. علاوه بر این بسیاری از روش‌ها و حتی داروهای لاغری ممکن است که هیچ تاثیری روی لاغری نداشته باشند.

اول از هر چیزی شما باید به فکر یک رژیم سالم باشید که تعادل در آن رعایت شده باشد. به این معنی که مقدار کالری دریافتی بدن و فعالیت بدنی باید در تعادل باشند. این باعث می‌شود که وزن ثابت باقی بماند. پس سوخت و ساز بیشتری باید در برنامه شما باشد که با کمک تعادل در مزاج امکانپذیر است.

در حال حاضر که در دوران کرونا به سر می‌بریم‚ قرنطینه و ماندن در خانه ممکن است فعالیت بدنی ما را کمتر کرده باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد در این دوران دچار چاقی و افزایش وزن شده‌اند. پس ضرورت داشتن تغذیه سالم و یک رژیم سالم در حال حاضر بیشتر وجود دارد. در ادامه این مقاله از وب سایت نیمه شب به معرفی یک رژیم سالم خواهیم پرداخت.

رژیم غذایی برای لاغری
رژیم غذایی برای لاغری

یک رژیم اصولی چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک رژیم غذایی اصولی دارای ویژگی‌هایی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • تمام گروه‌های غذایی باید در رژیم وجود داشته باشد. بدن ما به هر سه گروه غذایی درشت مغذی‌ها یعنی کربوهیدرات، پروتئین و چربی نیازمند است. این موارد را نباید از رژیم غذایی خود حذف کنید. چون حذف هر یک ان‌ها ممکن است باعث بی حالی، خستگی و ضعف شدید در افراد شود.
 • رژیم باید حاوی پروتئین کافی باشد. پروتئین باعث می‌شود که افراد تا زمان طولانی احساس گرسنگی نکنند. افزایش متابولیسم و عضله سازی از دیگر فواید پروتئین‌ها می‌باشد.
 • یک رژیم غذایی اصولی هرگز نباید هیچ یک از وعده‌های اصلی غذایی شما را حذف کند. چون این کار می‌تواند باعث کاهش سوخت و ساز و ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن شود.
 • در رژیم غذایی خود حتما از میوه و سبزیجات استفاده کنید. چون استفاده از آن‌ها احساس گرسنگی را کاهش می‌دهد. اما به یاد داشته باشید که هرگز در استفاده از میوه و سبزیجات زیاده روی نکنید. چون این مورد خود می‌تواند موجب چاقی شود.
 • رژیم غذایی حتما باید با توجه به شرایط جسمانی شما و برای شخص شما طراحی شود. مزاج‚ سبک زندگی‚ شرایط فیزیکی و جسمانی افراد با یکدیگر متفاوت است. پس رژیم مناسب برای افراد نیز با هم متفاوت خواهد بود.
 • یک رژیم غذایی اصولی نباید باعث گرسنگی شما در طول روز شود. به این دلیل که گرسنگی موجب تحلیل رفتن عضلات و آسیب به کبد شود.
 • رژیم غذایی شما باید اقتصادی باشد. بعنی غذا یا داروی خاصی که هزینه آن برای شما سنگین باشد نباید در رژیم وجود داشته باشد.
 • در رژیم غذایی شما نباید از غذای مورد علاقه‌تان محروم باشید. چون این باعث می‌شود که پس از مدتی با اشتیاق بیشتر سراغ آن غذا بروید و پرخوری کنید.
 • رژیم غذایی فقط نباید لاغری شما در نظر بگیرد. بلکه باید سلامتی شما را در اولویت قرار دهد.
رژیم لیمومی
رژیم لیمومی

رژیم لیمومی برای لاغری

باید بدانید که رژیم لیمومی توانسته با تلفیق دو علم مزاج و متابولیسم یک برنامه رژیم اصولی و سالم برای افراد طراحی کند. نامتعادل شدن طبع و متابولیسم بدن یکی از دلایل بسیار مهم بیماری‌ها می‌باشد. پس رژیم‌های مزاجی و متابولیسمی مانند رژیم لیمومی می‌توانند در کنار سلامت‚ شما را به اهدافتان از رژیم برساند. هماهنگی و تعادل متابولیسم و مزاج می‌تواند شما را به تناسب اندام برساند.

در رژیم لیمومی تامین تمام نیازهای غذایی بدن شما در نظر گرفته شده است. با این روش شما احساس گرسنگی نخواهید داشت و بدون عوارض می‌توانید به اهداف خود از رژیم لیمومی برسید. علاوه بر این که شما به اهداف خود از رژیم توسط رژیم لیمومی می‌رسید‚ از طریق یک روش سالم این مسیر را طی خواهید کرد.

ویژگی های رژیم لیمومی

در ادامه به برخی از ویژگی‌های مهم رژیم لیمومی اشاره خواهیم کرد.

 • تعادل طبع و مزاج در رژیم لیمومی به تعادل خواهند رسید.
 • سلامت پوست و مو و شفافیت آن‌ها نیز حفظ خواهد شد.
 • میزان کاهش وزن متناسب با شرایط بدن فرد خواهد بود.
 • رژیم لیمومی با توجه به بیماری‌ها و پرهیزهای غذایی هر فرد تنظیم خواهد شد.
 • بر روی درمان دیابت، سردرد و کیست‌ها تاثیر مثبتی خواهد داشت.
 • ضررهای غذایی در رژیم لیمومی دفع خواهند شد.
 • غذاهای خوشمزه و غذاهای مورد علاقه افراد در برنامه قرار خواهند گرفت.
 • شرایط جسمانی در افراد مختلف در نظر گرفته خواهد شد. مواردی مانند شیردهی، بارداری، افزایش قد و…
 • پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف در برنامه مد نظر قرار خواهد گرفت.
 • بدن برای کارکرد صحیح متابولیسم شرطی خواهد شد.
 • غذاهای آب پز در برنامه وجود ندارند.
 • فعالیت‌های بدنی بدون هزینه مانند پیاده روی در برنامه قرار خواهد گرفت.
 • در رژیم لیمومی به خاطر وجود دوره‌های تست و تثبیت وزن حاصل شده بدون بازگشت خواهد بود.

کاهش سایز یا کاهش وزن، کدام در رژیم لیمومی مهم‌تر است؟

بسیاری از کسانی که در رژیم هستند، دوست دارند هر روز روی ترازو بروند و خود را وزن کنند، این کار باعث می شود تا روزانه نتیجه ی رژیم خود را محسوس ببینند و برای ادامه ی روند لاغری انرژی بگیرند. اما آیا کاهش وزن به اندازه کاهش سایز اهمیت دارد یا خیر. باید به شما بگوییم کاهش سایز اهمیت بیشتری نسبت به کاهش وزن دارد.

برای بسیاری از افراد کاهش سایز یا کاهش وزن، اهمیتی ندارد، آن‌ها فقط و فقط می‌خواهند لاغر شوند؛ اما این کار بازی با سلامت شما خواهد بود. لاغری یک فرایند پیچیده است که روی سلامتی تأثیر می‌گذارد، اگر به‌صورت اصولی و قانونی این کار را انجام ندهید، ممکن است در آینده نه‌چندان دور، تبعات و ضررهای زیادی را متحمل شوید.

درباره‌ی تیم تحریریه نیمه شب

همچنین ببینید

کاهش وزن در دوماه

2 روش فوق العاده برای لاغری در دوماه

اگر به دنبال موثر ترین روش های  کاهش وزن در دوماه هستید، ورزش و رژیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *