گل فروشی آنلاین تهران

راه های تشخیص آمادگی بچه دار شدن | آیا برای بچه دار شدن آماده هستید؟

راه های تشخیص آمادگی بچه دار شدن، راه هایی هستند که به شما کمک می کنند که تشخیص دهید برای این وظیفه ی مهم آمادگی کافی دارید یا خیر . الن لفکویتز روان درمانگر، در این مورد پیشنهاد می کند که زوجین در هنگام اخذ تصمیم مبنی بر بچه دار شدن ابتدا از خود بپرسند که «آیا من در زندگی خود در شرایط مناسبی قرار دارم؟». طبق مشاهدات لفکویتز و به طور خوش بینانه، در مورد قسمت بزرگی از زنان جوامع امروزی، به نظر نمی رسد که آن ها همچنان بوسیله رسوم از پیش تعیین شده در مورد وظایف زنانگی برای حاملگی و بارداری قانع شوند.

راه های تشخیص آمادگی بچه دار شدن

بعضی زنان در دهه دوم زندگی خود نقش مادری را اتخاذ می کنند. در صورتی که بسیاری از زنان این نقش را به دهه سوم زندگی خود موکول می کنند. با این وجود بعضی زنان بر پایه بعضی دلایل غیر منطقی و آشفته مانند عدم موفقیت در یافتن شغلی مناسب، یا نیاز به تنوع در زندگی و از همه بدتر برای حفظ یک ازدواج ناموفق اقدام به بچه دار شدن می کنند.

رضایت کافی از شغل و ازدواج، از عوامل اساسی در ایجاد شرایط و زمان مناسب برای تصمیم به بارداری و بچه دار شدن هستند. علی رغم اینکه دوران حاملگی و بچه دار شدن می تواند در هر دو این موقعیت ها تغییرات چشم گیری ایجاد نماید. گذشته از این، هر مقدار که در مورد خود، همسر و موقعیتتان، احساس و نگرش بهتری داشته باشید، نسبت به عشق ورزیدن به شخص دیگر (فرزندتان) توانایی بیشتری خواهید داشت.

راه های تشخیص آمادگی بچه دار شدن

کارول ویلکینز پیشنهاد می کند که در رابطه با این تصمیم از خود بپرسید:

  • آیا در مبادلات و جایگزینی های موقعیتی که در وظایف والدین بوجود خواهد آمد، آمادگی کافی را دارید یا خیر؟
  • آیا نسبت به مبادله استقلال و خودمداری با برنامه ریزی و طرح ریزی زندگی آماده هستید؟
  • آیا آمادگی این را دارید که لذّت سفر کردن را به خانه نشین شدن و در خانه ماندن ترجیح دهید؟

اگرچه برنامه ریزی کردن برای والد شدن رویاهای شیرینی را در مورد کودکی فرد برمی انگیزد. این امر نیازمند شناخت جدّی این مطلب است که شما اکنون یک فرد بالغ هستید. این سوالات می توانند درک شما را در مورد آنچه برای بچه دار شدن بدان نیاز دارید، همچنین در مورد مهارتهای لازم برای موفق شدن در این امر، افزایش دهد. سعی کنید پاسخ خود را برای هر کدام از این سوالات بنویسید. توجه داشته باشید که دقت در مورد هر کدام از این سوالات، می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات شگفت آوری در مورد خودتان به دست آورید.

یک بررسی واقع بینانه از خودتان و جایگاهتان در زندگی را داشته باشید. پیش فرض های احتمالا غلط یا به درد نخور خود را دور بیندازید. اگر می خواهید بچه دار شوید، تغییراتی را که می تواند شما را برای این امر آماده کند، شناسایی کنید. شاید برای برخی از این سوالات جواب دقیقی در یک خط وجود ندارد. اما از اینکه زمانی را با همسرتان یا به تنهایی برای فکر کردن به این موارد اختصاص دهید، طفره نروید. بعد می توانید با هم در هر مورد صحبت کنید و از نقطه نظرات یکدیگر آگاه شوید. شاید در برخی از موارد حتی نقطه نظر خودتان هم برایتان غریب به نظر آید.

جنین در هر ماه بارداری اندازه ی کدام میوه است؟

سوالاتی که قبل از بچه دار شدن باید از خودتان بپرسید

آیا شما زمانی را به گذراندن با کودکان اختصاص می دهید؟ آیا از این کار لذت می برید؟

اینکه پاسخ شما به این سوالات مثبت یا منفی باشد، به هیچ وجه نمی تواند مشخص کند که ارتباط شما با کودک خودتان چگونه خواهد بود؛ اما اگر کمی درباره این سوالات فکر کنید، می توانید به برخی از فرضیات یا رفتارهای خود در قبال زندگی با بچه ها، پی ببرید.

شما با کودکان در کدامین گروه سنی، احساس راحتی بیشتری می کنید؟ به سمت کدام گروه سنی از کودکان جذب می شوید؟

اگر با یک گروه سنی خاص از کودکان راحت نیستید، این امر ممکن است بیانگر مشکلاتی در کودکی خود شما باشد که باید حل شوند. همچنین، توجه به این سوالات می تواند یک تست واقع بینانه بسیار خوب باشد: اگر بچه دار شوید، برای همیشه یک پدر یا مادر شده اید و نمی توانید از بچه ها فقط در آن سنینی که “ناز و بامزه” هستند، نگهداری کنید!

بیشتر بخوانید : جدیدترین اسم دختر ۱۴۰۰

نظر شما در مورد مسوولیت ها و تعهدات والدین چیست؟

این سوال به شما کمک می کند تا لازمه های پدر یا مادر بودن را شناخته و مشخص کنید که آیا می توانید با این موارد کنار بیایید یا خیر؟ چگونه با استرس کنار می آیید؟ آیا چیزی هست که دوست داشته باشید کودک شما شاهد آن باشد؟ چگونه این روش کنار آمدن با استرس را فرا گرفته اید؟

یک تحقیق نشان می دهد که میزان استرس شما می تواند بر کودکان و همچنین توانایی شما در ایفای نقش خود به عنوان پدر یا مادر، اثر بگذارد. اگر احساس می کنید که نمی توانید استرس خود را به خوبی مدیریت کنید، اکنون زمان مناسب برای یاد گرفتن تکنیک ها و مکانیسم های مناسب جهت کنار آمدن با استرس، فرا رسیده است.

آرزوهای شما در مورد پدر یا مادر شدن چیست؟ اگر به آرزوهای خود نرسید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

دقت کنید که اگر بچه دار شوید، غیر از در آغوش گرفتن کودک یا خندیدن با او، وظایف بسیار زیاد و شاید خسته کننده دیگری نیز هست که بر عهده شما قرار می گیرد. زمان های سخت و ناامید کننده هم وجود دارند و البته کودکان شما نیز ممکن است دقیقا همان چیزی که شما انتظار دارید، از آب در نیایند.

از چه چیزهایی می ترسید؟ از چه مواردی نگران هستید؟ اگر یکی از این موارد واقعا در زندگی شما رخ بدهد، چه اتفاقی برای شما و کودکتان خواهد افتاد؟

شما نمی توانید نگرانیهای خود را پیشاپیش حل کنید. برخی از جنبه های بچه دار شدن، نگران کننده هستند. در واقع، کاری که شما می خواهید انجام دهید، مسوولیت زیادی را بر عهده شما قرار خواهد داد. اما توجه به این موارد در این زمان، می تواند به شما کمک کند تا آنها را مطرح کرده و مورد بررسی قرار دهید.

تا چه حد می خواهید مشابه با پدر و مادر خودتان رفتار کنید؟ اگر می خواهید متفاوت باشید، چقدر و چرا؟

والدین ما، بهترین الگوهایی هستند که برای تربیت و بزرگ کردن کودک، پیش روی خود داریم. برخی از تجربه ها یا درسهای آنها مثبت بوده و برخی دیگر منفی بوده اند. دورانی را که با والدین خود زندگی می کرده اید بررسی کنید و ببینید که از موفقیتها یا شکستهای آنها چه درسهایی می توانید بگیرید.

به عنوان یک کودک، نظرتان در مورد پدر و مادر خوب چه بود؟ چه کسانی را “والدین خوب” می دانستید؟

این نیز یک سوال دیگر است که می تواند به شما کمک کند تا انتظارات خود را از والدین، مورد بررسی قرار دهید و پیش فرضهایی را که ممکن است مناسب یا مفید نباشند، دور بریزید.

راه های تشخیص آمادگی بچه دار شدن


تاریخچه خانوادگی شما

این سوالات به شما کمک خواهند کرد تا احساسات سرکوب شده ای را که بر فرآیند تصمیم گیری شما تاثیر می گذارند، شناسایی کنید. در اغلب موارد، مشکلات حل نشده یا احتمالا شناخته نشده ای که ناشی از شکسته ای اوایل زندگی هستند، سدی در برای تصمیم های بزرگ خواهند بود. یکی از این تصمیم های بزرگ می تواند تصمیم برای بچه دار شدن باشد.

از چه چیزی از دوران کودکی لذت می برده اید؟ از چه چیز یا چیزهایی لذت نمی برده اید؟

اگر در تصمیم گیری برای بچه دار شدن با مشکل مواجه هستید، این مورد ممکن است به یکی از مشکلات حل نشده دوران کودکی خودتان بازگردد. از کدام رفتارها یا عملکردهای والدین خود، بسیار راضی و خوشنود بوده اید؟ کدام کارهای آنها به نظر شما چندان خوب نبوده است؟ درباره مواردی از دوران کودکی خود که می خواهید همان ها را تقلید کنید یا مواردی که مایل به تغییر دادن آنها هستید، فکر کنید.

آیا یکی از والدین (یا یکی دیگر از اعضای خانواده) در دوران کودکی شما به بیماری سخت یا کشنده ای مبتلا بوده است؟ آیا این مشکل، شما را شدیدا تحت تاثیر قرار داده است؟ مشکلات حل نشده دوران کودکی، سدی در برای تصمیم های بزرگ می باشند. یکی از این تصمیم های بزرگ می تواند تصمیم برای بچه دار شدن باشد.


ارزش های شما برای تربیت فرزندتان

این سوالات به شما کمک خواهند کرد تا گرایش ها و ارزش هایی را که به پدر یا مادر بودن مربوط می دانید، مشخص کنید. همچنین این سوالات به شما کمک خواهند کرد تا تفاوت های (احتمالی) بین خود و همسرتان را شناسایی کنید. دوست دارید از کدام مواردی که از والدینتان یاد گرفته اید، صرف نظر کنید؟ کدام موارد را دوست دارید حفظ کنید؟ درباره مواردی که فکر می کنید برای ایفای نقش به عنوان پدر یا مادر اهمیت دارند، تمرکز کرده و پیرامون آنها صحبت کنید.

ترجیحات شما برای کودکانتان، چه مواردی هستند؟ به عنوان مثال، آیا دوست دارید که آنها تحصیلات دانشگاهی داشته باشند؟ دوست دارید چه ارزشهایی را به آنها القا کنید؟ همه ما، به همراه مجموعه ای از ارزشها (ارزشهایی که عموما ناگفته هستند) به استقبال بچه دار شدن می رویم. این سوال به شما کمک می کند تا آرزوها و رویاهایی را که برای کودک خود دارید، مشخص و روشن سازید.

در مورد تربیت کودکان، چه فکر می کنید؟

شما می توانید پاسخ خود را برای این سوال بنویسید، از همسرتان نیز بخواهید تا این کار را انجام دهد و سپس پاسخ های خود را با یکدیگر مقایسه کنید. این مورد، یکی از مواردی است که پدر و مادرها معمولا بر سر آن با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

البته باید بدانید که حتی اگر اکنون هم درباره این موارد با یکدیگر صحبت کنید، مانع از بروز اختلاف در آینده نخواهد شد؛ اما این کار (صحبت درباره نحوه تربیت کودک) فرصتی را برای تعیین برخی حدود و همچنین تعیین نسبی آنچه می خواهید انجام دهید، فراهم می کند.

زندگی شما و تغییراتی که ممکن است در آن رخ دهد

پاسخ دادن به این سوالات، موجب می شود که درک مناسبی از واقعیت های عملی وضعیت زندگی خود به دست آورید. شما باید این واقعیتها یا شاید در برخی موارد، محدودیت ها را پیش از اقدام برای بچه دار شدن، در نظر بگیرید. با افرادی که تصمیم گرفته اند بچه دار نشوند، همین طور با افرادی که تصمیم گرفته اند بچه دار شوند، صحبت کنید. حرف هایی که آنها می زنند، چه تاثیری بر شما می گذارد؟ درباره صبحتهای آنها، چه احساسی دارید؟

البته ما توصیه نمی کنیم که بر مبنای حرف های دیگران تصمیم بگیرید، اما گوش دادن به صحبت های دوستان و آشنایان در مورد انتخاب شان، می تواند مسائل جدیدی را برای شما مطرح کند که شاید تاکنون متوجه آنها نبودید یا اصلا به آن فکر نمی کردید. شاید ذهنیت ناگفته ای در شما وجود داشته که با شنیدن آن از زبان دیگری بهتر بتوانید آنرا پردازش کنید.

تا چه حد از کمک و پشتیبانی دیگران برخوردار هستید؟

بدیهی است که برای بزرگ کردن و تربیت کودک خود به کمک تعداد زیادی از افراد نیاز ندارید، اما اگر چند نفر را در اطراف خود داشته باشید که در مواقع ضروری بتوانید به آنها تکیه کنید، برای شما بسیار مفید خواهد بود. بزرگ کردن کودکان به تنهایی و بدون کمک دیگران، بسیار دشوار خواهد بود. آیا همسر، اعضای خانواده یا دوستانی در نزدیکی خود دارید که بتوانید روی کمک آنها حساب کنید؟ کمکهای آنها، پیش نیازی برای بچه دار شدن محسوب نمی شود، اما می تواند یک مکمل بسیار مناسب و مهم باشد.

از اوقات فراغت خود، چه استفاده ای می کنید؟ اگر اصلا اوقات فراغت نداشته باشید، چه کار خواهید کرد؟

این مورد، یکی از واقعیت هایی است که پس از بچه دار شدن در عمل با آن مواجه خواهید شد. شما پس از بچه دار شدن نمی توانید هر کاری را که دوست دارید، در هر وقتی که دوست دارید (مانند دوران پیش از حاملگی) انجام دهید؛ بلکه باید اثرات آن را بر کودکان خود نیز در نظر بگیرید. آنها باید اولویت اول شما باشند و اینگونه هم خواهند بود. آیا برای این مورد آمادگی دارید؟

فکر می کنید زندگی شما با چه تغییراتی مواجه خواهد شد؟

روشن است: تغییراتی در زندگی شما رخ خواهد داد که بازگشت پذیر نخواهد بود. اکثر والدین می گویند که این تغییرات مثبت بوده اند، اما میزان تاثیر بچه دار شدن بر وقت، انرژی، آرزوها و تمایلات شما، بسیار شدید خواهد بود. زمانی را به فکر کردن در مورد زندگی جدیدی که می خواهید تجربه کنید، اختصاص دهید.

آمادگی روحی زوجین پیش از بارداری

آوردن یک کودک می‌تواند به این جهان به عنوان یک تجربه‌ی عاطفی که طیف وسیعی از انتظارات بزرگ و کوچک را به همراه دارد قلمداد شود. در طول 9 ماه بارداری احساسات شما بین حالت‌های مختلفی نظیر هیجان، ترس، شادی و یا سرخوردگی در حال تغییر است. به همین دلیل داشتن آمادگی خصوصاً آمادگی روانی برای حاملگی بسیار مهم است. فکر کردن راجع به چگونگی تغییرات شما، به آمادگی روانی برای باردار شدن کمک می‌کند.

نکات قابل بررسی قبل از بچه دار شدن

چندین گام برای افزایش آمادگی  پیش از بارداری وجود دارد:

1ـ یک گفتگوی صادقانه را آغاز کنید

یکی از بزرگ‌ترین تصمیم‌هایی که با همسرتان می‌گیرید تصمیم گرفتن برای بارداری است. برای شروع یک دوره‌ی جدید راجع به مقاصد و خواسته‌هایتان در زندگی به صورت کاملاً واضح با یکدیگر صحبت کنید. چندین پرسش و نگرانی در ابتدای این تصمیم‌گیری وجود دارد که باید مورد بحث قرار بگیرد. بعضی افراد زمان مشخصی را برای بارداری در ذهن خود دارند، اما برخی دیگر ممکن است فقط راجع به تعداد فرزندان و نحوه‌ی مراقبت آن‌ها فکر کنند.

اولین گام در آمادگی روانی برای حاملگی بحث درباره‌ی جزئیات تربیت فرزند است. این گام یک نشانه‌ی بلوغ شما و آمادگی برای بچه‌دار شدن است. اگر تردید دارید، صحبت با همسرتان را این‌گونه شروع کنید: «میخوام راجبه یه موضوع مهم صحبت کنم، من استرس دارم و ازت میخوام صبورانه به حرفام گوش کنی و…»

2ـ واضح صحبت کنید

احساس خود را درباره‌ی بارداری به همسرتان بگویید. راجع به نگرانی‌های خود صحبت کنید و اگر حس می‌کنید برای حاملگی آمادگی دارید واضح مطرح کنید. سعی کنید احساس خود را توضیح دهید، می‌توانید بگویید: «من حس می‌کنم ما می‌تونیم وارد مرحله‌ی جدیدی در زندگیمون بشیم و من می‌خوام بچه‌دار بشیم.» بهترین زمان برای انجام این گفتگو زمانی است که رابطه‌ی شما در وضعیت باثباتی قرار دارد. تصور بر این است که اوایل شروع زندگی مشترک اغلب زمانی نامناسب برای بچه‌دار شدن به حساب می‌آید.

اگر زندگی شما در مرحله‌ی آشفتگی مالی و عاطفی قرار دارد، ممکن است لازم باشد تا بهبود این شرایط منتظر بمانید و چنانچه با بیان این موضوع، همسرتان در تنگنا قرار گرفته بهتر است این بحث را به زمان دیگری موکول کنید.

3ـ به یکدیگر گوش کنید.

به یاد داشته باشید که این مورد باید یک تصمیم مشترک باشد. اگر همسرتان نظر متفاوتی دارد با احترام و سکوت به صحبت‌هایش گوش کنید، اگر منظور او را متوجه نشدید سوال کنید. به عنوان مثال صحبت‌هایش را تکرار کنید. می‌توانید بگویید: «تو گفتی که نمی‌تونی مسافرت‌های کاریتو به خاطر بارداری من به تأخیر بندازی، درسته؟!» اگر هنوز همسرتان تردید دارد ممکن است به زمان بیشتری برای متقاعد کردن او نیاز داشته باشید.

همسرتان را آزار ندهید و به گفتگوی مداوم راجع به این مسئله اصرار نکنید. اگر بحث شما بی‌نتیجه ماند بهتر است به همسرتان چند ماه فرصت دهید. او در این مدت، فرصت فکر کردن به صحبت‌های شما را پیدا می‌کند.

4ـ تحقیق کنید

زمانی که شما خواستار تغییر بزرگی در زندگی‌تان هستید بهتر است اطلاعات زیادی جمع‌آوری کنید. اطلاعات مفید و سازنده‌ای برای صحبت‌های خود پیدا کنید. توصیه می‌شود در ابتدا کمی تحقیق کنید و منابع مفید برای راهنمایی خود و همسرتان در درک بهتر این تغییر را پیدا کنید. بهترین راه شروع با منابع چاپ‌شده، کتاب‌های بارداری، کتاب‌های والدین و منابع چاپ‌شده توسط انجمن والدین و مراقبت از نوزاد است.

این منابع به شما و همسرتان در درک بهتر احساس و چالش‌های مرتبط با بارداری شامل خطرات و استرس‌های آن کمک می‌کنند. به علاوه، بهتر است فراتر از بارداری رفته و راجع به دوران کودکی نیز کتاب‌هایی مطالعه کنید. در مورد چگونگی تأثیر کودک بر زندگی مشترک‌تان نیز منابعی را پیدا کنید.

۵- تعیین بودجه کنید

زمانی که تصمیم به بارداری می‌گیرید، تردید داشتن امری طبیعی است. سعی کنید به مسائلی که باعث تردید شما می‌شوند بپردازید. برای شروع، به جوانب مالی بارداری و مراقبت از کودک توجه کنید. بی‌ثباتی مالی می‌تواند یکی از دلایل عدم آمادگی روانی برای بارداری باشد. درباره‌ی جزئیات مسائل مالی فرزند داشتن، آشکارا با همسرتان صحبت کنید، زیرا ممکن است یکی از زوجین مسئول مراقبت از کودک شود و نتواند به شغل خود بازگردد و طبیعتاً با دشواری‌های مالی مواجه خواهید شد.

اگر ماندن در خانه و نگهداری از کودک‌تان را انتخاب می‌کنید، ممکن است نیاز باشد که برای هزینه‌های خود برنامه‌ی روشنی داشته باشید تا مطمئن شوید که تصمیم به بچه‌دار شدن فراتر از توانایی مالی شما نیست. واقع‌بین باشید. هزینه‌های مربوط به ویزیت پزشک، غذا، لباس، مهدکودک و غیره را در نظر بگیرید. سعی کنید با پس‌انداز کردن قبل از بارداری از نگرانی‌های مالی خود بکاهید.

6 ـ افکار خود را دنبال کنید

نظارت بر افکار و احساسات می‌تواند برقراری ارتباط را آسان‌تر کند. این یک راه عالی برای تمرکز بر مسائل مربوط به شما و همسرتان است. یک مجله را در نظر بگیرید که می‌توانید تمامی احساسات مرتبط با بارداری مانند تصمیم به بارداری را در آن ثبت کنید. این کار یک عنصر عملی است که باعث می‌شود شما بتوانید تغییر احساسات و حالات خود را در مدت‌زمان مشخصی بررسی کنید.

یک مجله می‌تواند شامل موارد بسیاری باشد، نظیر ساماندهی افکار شما پس از مطالعه منابع و در واقع مکانی برای بیان احساسات شما می‌شود و در آینده می‌توانید از اطلاعاتی که راجع به کودک و مسائل پزشکی در آن نوشته‌اید، استفاده کنید. همچنین می‌توانید اطلاعاتی که از صحبت با همسر، خانواده و دوستان خود به دست آورده‌اید، را در آن یادداشت کنید.راه های تشخیص آمادگی بچه دار شدن

7- پرسش‌نامه‌ی خودارزیابی را تکمیل کنید

قبل از تصمیم به بارداری از خود سؤالاتی پرسیده و به صورت یک لیست بنویسید. این سؤالات می‌تواند شامل نگرانی‌ها و امیدها و یا سؤالات عمومی باشد. پس از نوشتن، زمانی را صرف پاسخ صادقانه به آن‌ها کنید.

  • از خود بپرسید که به چه دلیل می‌خواهید کودکی را به دنیا بیاورید. آیا این همان چیزی است که شما واقعاً خواستار آن هستید یا تحت تأثیر فشار اطرافیان و جامعه می‌خواهید باردار شوید؟
  • درباره‌ی سیستم حمایتی خود فکر کنید. آیا خانواده و دوستان شما می‌توانند در دوران بارداری و پس از آن از شما حمایت کنند؟
  • آیا آمادگی تغییر برنامه‌ی شغلی خود را دارید؟ آیا تمایل به کار تمام‌وقت پس از زایمان دارید؟

خودارزیابی می‌تواند در آمادگی روانی برای تغییراتی که به تبع بارداری به وجود می‌آیند، بسیار سودمند باشد. از همسرتان نیز بخواهید این کار را برای خود انجام دهد.

8 ـ یک جدول زمان بندی برای بارداری تهیه کنید

با همسرتان درباره روش‌های پیشگیری از بارداری صحبت کنید. یک روش مناسب پیشگیری از بارداری داشته باشید تا زمانی‌ که آمادگی لازم برای بارداری را پیدا کنید. علل رایج عدم آمادگی روانی بارداری، حاملگی ناخواسته‌ است. با برنامه‌ریزی مناسب برای زمانی که می‌خواهید باردار شوید و زمان کنار گذاشتن روش جلوگیری، می‌توانید از نگرانی بارداری ناخواسته رها شوید.

این روش باعث کنترل نتایج این تصمیم می‌شود و با تمایل هر دوی شما آمادگی برای بارداری صورت می‌گیرد. بهترین روش جلوگیری از حاملگی را برای خودتان انتخاب کنید. از پزشک برای این تصمیم کمک بگیرید تا بهترین روشی را که برای بدن و همچنین باروری آینده‌ی شما مشکلی ایجاد نمی‌کند انتخاب کنید.

9- برنامه‌ای برای تغییر سبک زندگی خود داشته باشید

واضح است که بارداری بر ذهن، بدن و وضعیت مالی شما تأثیر می‌گذارد، اما بخش مهمی از آمادگی روانی برای بارداری فکر کردن به تمام جوانب زندگی است که در حال تغییر می‌باشد. در طول بارداری ممکن است انرژی کافی برای رسیدگی به برنامه‌های عادی خود نداشته باشید. به ویژه در شروع و مرحله‌ی پایان بارداری ممکن است احساس خستگی کنید. ممکن است همسرتان نیز نیاز به تغییر برنامه‌ی خود داشته باشد.

زوجین باید درباره‌ی آمادگی انجام کارهای اضافی فکر کنند. در طول بارداری شما نیاز به صرف زمان زیادی برای انجام کارها دارید. شما باید اسباب مراقبت را نیز فراهم کنید، وسایل مورد نیاز را بخرید و برنامه‌ای برای مراقبت از کودک‌تان داشته باشید. درباره‌ی سبک زندگی فعلی خود و نحوه‌ی تعیین زمان اضافه فکر کنید. ممکن است نیاز به تجدید نظرکردن در سفر داشته باشید. در طول بارداری ممکن است از نظر فیزیکی توانایی سفر کردن نداشته باشید. درباره‌ی تأثیر کودک بر سبک زندگی خود نیز فکر کنید. آیا آمادگی اضافه شدن کودک به برنامه‌ی عادی خود را دارید؟

FavoriteLoadingپسندیدم

گل فروشی آنلاین در تهران

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

پاکسازی ذهن از افکار منفی

پاکسازی ذهن از افکار منفی و مزاحم

درمان فرآیندهای فکری و پاکسازی ذهن از افکار منفی به آسانی زخم‌های خارجی نیست. پاکسازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *