بنر تبلیغاتی بالای مقاله

راهکارهای سریع برای فراموش کردن گذشته همسرتان

هر کسی گذشته‌ای دارد، اما ممکن است پس از شنیدن در مورد گذشته‌ی شریک زندگی خود، به سختی در زندگی پیش بروید و فراموش کردن گذشته‌ی او برای شما سخت باشد. با این حال، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید یاد بگیرید چگونه گذشته‌ی شریک زندگی خود را بپذیرید تا دیگر شما را آزار ندهد. در ادامه مقاله نگاهی به نحوه انجام آن‌ها می‌اندازیم.

چرا گذشته شریک زندگی‌تان باعث اذیت شما می‌شود؟

گذشته کسی نمی‌تواند به تنهایی روی رابطه تأثیر بگذارد. اگر شریک زنگی شما دلیلی برای اعتماد نکردن به شما ارائه نکرده است، احتمالا گذشته او موضوعی نیست که بر روابط شما تأثیر منفی بگذارد. اگر دوست دارید با همسر خود رابطه‌ی سازنده داشته باشید، باید یاد بگیرید که چگونه گذشته شریک زندگی خود را بپذیرید و آنها را حل کنید.

ممکن است گذشته همسرتان ارتباط کمی با رابطه حال حاضر شما با هم داشته باشد. شواهد حاکی از آن است که اگر از شریک زندگی خود مطمئن نیستید، در رابطه خود حسادت بیشتری خواهید داشت. بنابراین سعی کنید پیوند خود را تقویت کنید یا روی ناامنی‌های خود کار کنید.

آیا دانستن گذشته همسرتان ضروری است؟

اگر در روابطی بوده‌اید که در آن گذشته شخصی با رابطه فعلی شما تداخل داشته است، ممکن است نسبت به گذشته شریک زندگی خود حساس باشید. از سوی دیگر، اجازه ندهید روابط گذشته، روابط فعلی شما را خراب کند. چون می‌تواند شما را از شاد بودن و بودن با فردی که باید با او باشید، صرفاً به دلیل اتفاقی که در گذشته او رخ داده است و قابل تغییر نیست، باز دارد.

۱۰ راه آسان برای فراموش کردن گذشته شریک زندگی خود

هنگامی که در درک چگونگی پذیرش گذشته شریک زندگی خود با مشکل روبرو هستید، راه‌های آسانی برای مقابله با این حس وجود دارد. در ادامه آنها را بخوانید و در زندگی خود از این راه‌ها استفاده کنید.

در نیمه شب بخوانید:چگونه برای همسرمان جذاب باشیم | اصول جذابیت برای همسر

۱-در مورد آن با شریک زندگی خود صحبت کنید

یکی از راه‌های مربوط به نحوه پذیرش و فراموش کردن گذشته شریک زندگی خود این است که با او در مورد آن صحبت کنید. اگر علاقه‌مند به دانستن بیشتر در مورد روابط گذشته او هستید از او سوال بپرسید تا هیچ شک و شبه‌ای باقی نماند. اگر مطرح کردن این موضوع باعث ناراحتی شما می‌شود، باید در رابطه با بیان گذشته تجدید نظر کنید.

۲-نگرانی‌های خود را به شریک زندگی خود بگویید

نکته دیگر در مورد چگونگی فراموش کردن گذشته و غلبه بر آن در مورد یک نفر این است که نگرانی‌های خود را با او به اشتراک بگذارید. با او در مورد هر چیزی که در مورد گذشته‌ی او است یا از افراد دیگر شنیده‌اید و در شما نگرانی به وجود آورده است، یا رفتار خود شریک زندگی شما باعث به وجود آمدن این احساس در شما شده ‌است، صحبت کنید و صحبت‌های او را بشنوید.

البته، بعد از اینکه او به نگرانی‌های شما پاسخ داد و جزئیاتی را که می‌خواستید در اختیار شما قرار داد، باید از مشکوک شدن خودداری کنید. زیرا شریک زندگی شما برایتان وقت گذاشته و سعی کرده ترس شما را از بین ببرند، که بسیار مسأله‌ی مهم و با ارزشی است.

۳-اجازه ندهید افکار، شما را مورد حمله قرار دهد

برای پذیرش و فراموش کردن گذشته همسر خود نباید جزئیات را همیشه در ذهنتان نگه دارید. اگر به‌صورت مداوم به آن فکر کنید، به طور قابل توجهی بر روابط فعلی شما تأثیر می‌گذارد. فکر کردن همیشگی به موضوعی در ذهن شما به عنوان نشخوار فکری شناخته می‌شود و می‌تواند بر خلق‌و‌خوی شما تأثیر بگذارد. اگر بیش از حد درگیر آن شوید می‌تواند منجر به یک بیماری روانی شود.

۴-در مورد احساس خود نسبت به او فکر کنید

باید به صورت عمیق در مورد احساس خود نسبت به او فکر کنید. اگر احساس می‌کنید او همان شخصی است که می‌خواهید تا همیشه در کنارتان باشد یا آینده‌ای واقعی و زیبا می‌توانید با او داشته باشند، به خودتان مدیون هستید که گذشته را رها کنید. می‌توانید با همسرتان خاطرات زیبا بسازید و نگران شریک‌هایی که قبل از شما آمده‌اند نباشید.

۵-به شریک زندگی خود اعتماد کنید

صرف‌نظر از اینکه گذشته شریک خود را بپذیرید یا خیر، شما همیشه باید به شریک زندگی خود اعتماد کنید. او انتخاب کرده است که با شما باشد و زندگی خود را در کنار شما ادامه دهد. اگر شما نیز از رابطه خود راضی هستید، در این زمینه نگرانی کمی برای شما وجود دارد. در صورتی که راضی نیستید، باید همه گزینه‌های خود را در نظر بگیرید و سپس تصمیم بگیرید.

در نیمه شب بخوانید:آیا خرید درمانی در روابط زوج ها تاثیر دارد؟

۶-از غرایز خود پیروی کنید

در کنار تعیین اینکه می‌خواهید در مورد رابطه خود چه تصمیمی بگیرید، باید از غرایز خود در مورد چگونگی فراموش کردن گذشته شریک زندگی خود نیز پیروی کنید. اگر هیچ علامت قرمزی برای صحبت در مورد تمام مدتی که قرار ملاقات داشته‌اید یا ازدواج کرده‌اید وجود نداشته است، بعید به نظر می‌رسد در آینده مشکلاتی به وجود آید. یا اگر مواردی وجود داشته که نادیده گرفته‌اید، باید آن‌ها را در نظر بگیرید و بررسی کنید این موارد برای رابطه شما چه معنایی دارد و آیا باز هم می‌خواهید به زندگی در کنار او ادامه دهید.

۷-فراموش نکنید شما هم گذشته‌ای داشته‌اید

در حالی که روی نحوه پذیرش و فراموش کردن گذشته شریک زندگی خود کار می‌کنید، به یاد داشته باشید که او هم ممکن است مجبور شود همین کار را در مورد گذشته شما انجام دهد. این قضیه به همان اندازه شاید برای او سخت باشد.

در این صورت راحت‌تر می‌توانید او را درک کنید و در مورد گذشته‌ی او سخت‌گیری نکنید. به یاد داشته باشید که شما با هم انتخاب کرده‌اید که با یکدیگر باشید و فقط شما دو نفر در رابطه هستید. 

فراموش کردن گذشته

۸-به خود اجازه ندهید که حسادت کنید

لازم نیست به گذشته شریک زندگی خود حسادت کنید. برای فراموش کردن گذشته‌ او، باید آگاه باشید که همه‌ی آنچه شما از آن اطلاع دارید مربوط به گذشته‌ی او است و دیگر با کسانی که قبلاً با آنها رابطه داشته‌ است، در ارتباط نیست.

گذشته‌ها قبل از حضور شما رخ داده است و دیگر گذشته‌ای وجود ندارد. درعوض، باید روی این کار کنید که چگونه گذشته شریک زندگی خود را به روشی سالم بپذیرید تا نسبت به چیزهایی که قبلاً اتفاق افتاده است، آزرده خاطر نشوید.

۹-پذیرش گذشته به زمان احتیاج دارد

تمام تلاش خود را برای فراموش کردن گذشته شریک زندگی خود انجام دهید. احساس بهتر در مورد وضعیت خود، به خصوص اگر به تازگی تمام جزئیات را شنیده‌اید، می‌تواند برای پردازش، پذیرفتن و گذشتن از آن زمان ببرد. وقت بگذارید و مطمئن شوید که در انتظارات خود واقع‌بین هستید.

فراموش کردن گذشته

۱۰-با مشاور و درمانگر مشورت کنید

صرف نظر از تمام تلاش‌هایتان برای فراموش کردن گذشته همسرتان، اگر نمی‌دانید که چگونه گذشته شریک زندگی خود را بپذیرید، ممکن است لازم باشد برای کمک و مشاوره با یک درمانگر ملاقات کنید. آنها می‌توانند به شما در تغییر طرز فکرتان در مورد موقعیت‌های خاص کمک کنند. شما حتی می‌توانید در صورت موافقت هر دو با همسرتان به دنبال درمان باشید. درمان ممکن است ازدواج و رضایت حاصل از آن را بهبود بخشد.

در نیمه شب بخوانید:بهترین سیاست های زنانه برای جذب مردان، همسر و پاتنر

در مورد نحوه‌ی پذیرفتن و فراموش کردن گذشته شریک زندگی خود باید چندین نکته را در نظر بگیرید. هنگامی که در جریان جزئیات روابطی را که همسرتان قبلاً در آن قرار داشته است، قرار بگیرید، ممکن است حسادت یا بی‌اعتمادی را تجربه کنید. با این حال، باید به این فکر کنید که چه احساسی با هم دارید و آیا ارزش دارد و آنقدر مهم است که رابطه‌ی شما از هم بپاشد یا خیر. برای فهمیدن اینکه چه کارهای دیگری باید انجام دهید ممکن است دچار چالش شوید، در اینصورت با یک درمانگر تماس بگیرید تا اطلاعات و توصیه‌های بیشتری در مورد چگونگی پیشرفت در رابطه شما ارائه دهد.

FavoriteLoadingپسندیدم
خرید تابلو برای پذیرایی

درباره‌ی نگار اسماعیل زاده

همچنین ببینید

بهترین اپلیکیشن برای شناخت گل با عکس

گل‌ها نشانه صلح و دوستی هستند و نگهداری آنها در منزل یا محل کار به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.