چرا بیل گیتس رمز ارز نمی خرد؟ افشای رازی مهم در رابطه با رمز ارزها

در این مقاله از وبسایت نیمه شب به بررسی این موضوع که چرا بیل گیتس رمز ارز نمی خرد؟ و همچنین افشای رازی مهم در رابطه با رمز ارزها خواهیم پرداخت. بنابرین اگر علاقمند به افزایش اطلاعات در زمینه سرمایه گزاری های دیجیتالی هستید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.
«بیل گیتس» بنیانگذار مایکروسافت که اکنون چهارمین فرد ثروتمند جهان با دارایی خالص 125 میلیارد دلاری است، می‌گوید تاکنون در بازار کریپتو سرمایه گذاری نکرده است و برای این موضوع دلایلی دارد.
بیل گیتس در بخشی از صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد:
«دوست دارم روی چیزهایی سرمایه گذاری کنم که محصول ارزشمندی دارند. محصولات هر شرکت میزان ارزشمندی آن را مشخص می‌کند. اما در مورد بازار کریپتو به این شکل نیست و کاربران ارزش آن را تعیین می‌کنند.»
چرا بیل گیتس رمز ارز نمی خرد؟ افشای رازی مهم در رابطه با رمز ارزها
بیشتر بخوانید: تصاویر و ناگفته هایی از مراسم عروسی دختر بیل گیتس
پیش از این وی در مورد سرمایه گذاری در بازار کریپتو نگاهی تردیدآمیزی داشت و در مصاحبه ماه فوریه با بلومبرگ، این میلیاردر نگرانی خود را نسبت به گرفتار شدن مردم عادی در جنون بیت کوین ابراز کرده بود. با سقوط بازار رمزارزها و استیبل کوین TerraUSD در هفته گذشته و ریزش ۹۹.۹۹ درصدی رمزارز لونا جو ناآرامی بر بازار کریپتو حاکم شد و تقریبا تمامی بازار با ریزش مواجه شد.
ریزش بیت کوین و سایر رمزارزها
داده‌های آماری نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در ماه جاری میلادی در حدود 27 درصد کاهش یافته است، در حالی که ارزش اتریوم نیز با ریزش 36 درصدی روبرو بوده است. بیل گیتس در مصاحبه ماه فوریه به این نکته اشاره کرد:
«اگر اندازه ایلان ماسک پول ندارید، مراقب سرمایه‌گذاری در بیت کوین باشید.»
بیل گیتس در ان مقطع زمانی در مصاحبه‌ای با «وال استریت ژورنال» درباره رمزارزها صحبت کرده و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دنیا بدون کدام پیشرفت تکنولوژی می‌تواند به کارش ادامه دهد، در پاسخ به رمزارزها اشاره کرد:
«روش کار امروزی رمزارزها باعث انجام برخی فعالیت‌های مجرمانه خاص می‌شود و آن‌ها را ممکن می‌کند. بنابراین خلاص شدن از دست آن‌ها یک اقدام مثبت خواهد بود. احتمالا باید می‌گفتم سلاح بیولوژیک که واقعا بد است.»
در ادامه وی تئوری کشت تراشه از طریق واکسن برای ردیابی مردم را رد کرد و گفت دلیلی ندارد وی بخواهد بداند مردم کجا هستند. در ادامه این سوال را مطرح کرد که چنین اطلاعاتی چه کاربردی برای وی خواهند داشت؟
جنون بیت کوین!
بیل گیتس قبلاً نسبت به بیت کوین تردید داشت. این میلیاردر نگرانی خود را در مصاحبه‌ای در ماه فوریه با بلومبرگ، نسبت به گرفتار شدن مردم عادی در جنون بیت کوین ابراز کرد. او احتمالاً توجیهی منطقی در این مورد دارد.
بازار کریپتو پس از سقوط استیبل کوین TerraUSD در هفته گذشته در حال سقوط است و سایر ارز‌های دیجیتال را با خود به پایین می‌کشاند. بیت کوین در این ماه ۲۷ درصد و اتریوم ۳۶ درصد کاهش یافته است.
او در ماه فوریه گفت: «اگر پول کمتری نسبت به ایلان ماسک دارید، احتمالاً باید مراقب باشید!»
بیل گیتس در طول AMA به طیف وسیعی از موضوعات پرداخت. او مجدداً تئوری توطئه عجیب و غریب کاشت ریزتراشه‌ها از طریق واکسن‌ها در سر مردم و ردیابی آن‌ها را رد کرد.
او گفت: «چرا من می‌خواهم بدانم مردم کجا هستند؟ اصلا با این اطلاعات چه کار کنم؟»
در مورد اینکه آیا میلیاردر‌ها باید مالیات بیشتری بپردازند، گیتس، که قبلا گفته بود مالیات بیشتری خواهد پرداخت، هشدار داد که افزایش بیش از حد ممکن است منجر به فرار مالیاتی بیشتر شود.
افشای رازی مهم در رابطه با رمز ارزها
بیل گیتس می‌گوید اصلا رمز ارز ندارد، زیرا ترجیح می‌دهد پول خود را صرف سرمایه‌گذاری در «کارهایی» کند «که خروجی ارزشمندی دارند».
بنیان‌گذار مایکروسافت که چهارمین مرد ثروتمند جهان با ثروت شخصی ۱۱۶ میلیارد دلار (۹۲.۸ میلیارد پوند) است، در برنامه «هرچه می‌خواهی از من بپرس» در «ردیت» (Reddit) این سخنان را گفت.
آقای بیل گیتس نوشت: «ارزش شرکت‌ها بر تولید محصولات مطلوب استوار است.»
چرا بیل گیتس رمز ارز نمی خرد؟ افشای رازی مهم در رابطه با رمز ارزها
بیشتر بخوانید: جدایی بیل گیتس و همسرش
«ارزش رمزارز دقیقا همان‌قدر است که یکی تصمیم می‌گیرد که شخص دیگری بابت آن خواهد پرداخت، بنابراین بر خلاف سایر سرمایه‌گذاری‌ها، سودی برای جامعه ندارد.»
ارزش رمزارز‌ها در سال ۲۰۲۲ حدود یک تریلیون دلار کاهش یافته است و فقط در اوایل همین ماه [اواسط اردیبهشت]طی ۲۴ ساعت، معادل ۲۰۰ میلیارد دلار از ازرش‌شان کم شده است.
ارزش بیت کوین که مهم‌ترین رمزارز است در نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یعنی بیش از ۶۸ هزار دلار رسید، اما تا بعدازظهر روز شنبه (۲۱ مه ۲۰۲۲ – ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) ارزش آن به کمی بیش از ۲۹ هزار و ۳۰۰ دلار رسید.
آقای بیل گیتس تنها میلیاردری نیست که در رمزارز سرمایه‌گذاری نمی‌کند.
وارن بافت، مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway)، در نشست سالانه شرکتش در ماه آوریل گفت به شدت (به رمز ارز) مشکوک است.
آقای بافت گفت: «نمی‌دانم آیا سال آینده، یا پنج یا ۱۰ سال دیگر قیمتش افزایش می‌یابد یا کاهش. اما از یک چیز کاملا مطمئنم و آن این است که هیچ چیزی خلق نمی‌کند. [رمزارز]سحر و جادویی دارد و مردم سحر و جادو را به خیلی چیز‌ها پیوند زده‌اند.»
چگونه می‌توان برای تولید رمز ارزها مجوز گرفت؟
اگر تصمیم گرفتید در این بخش ورود کنید، برای اولین گام ، جهت صدور جواز تأسیس رمز ارز اقدام نمایید. در این مرحله با ورود به سایت ثبت نام و وارد کردن نام کاربری و رمز عبوری که از قبل گرفتید می‌توانید محل استخراج رمز ارز، ظرفیت پردازش ماینر (پروسس بر ثانیه است) و نوع سرمایه‌گذاری (ایجادی یا توسعه‌ای) را مشخص کنید. در گام 2 مشخصات عمومی آمده است.
چرا بیل گیتس رمز ارز نمی خرد؟ افشای رازی مهم در رابطه با رمز ارزها
در این مرحله باید مشخصات زمین، هزینه تقریبی سالانه نفت، گاز، برق و آب را متقاضی اعلام کند. گام سوم مشخصات سرمایه‌گذاری است. در این مرحله وارد کردن نام دستگاه، تعداد مورد نیاز ماینر، قیمت هر دستگاه و حقوق گمرکی باید درج شود. گام آخر نحوه اجرا است.
در این مرحله پیش‌بینی مدت اجرای طرح آمده است که به‌صورت تقریبی متقاضی باید اعلام کند. کسانی که مختصات کاری‌شان مشخص باشد با پر کردن باکس‌های خالی می‌توانند در کمتر از 3 ساعت مجوز بگیرند. برخی‌ها هم بیشترین زمانی که منتظر ماندند تا 4 روز بوده است. کسانی که نتوانند به سؤالات سایت بهین یاب پاسخ دهند یا جواب هایشان ناقص بوده است، هیچ جوابی دریافت نمی‌کنند.
سخن پایانی
ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال پیش آید که آیا تولید رمز ارز صرفه اقتصادی دارد؟ آنگونه که کارشناسان و اهالی فن این حوزه بیان می‌کنند، تولید ارز دیجیتال صرفه اقتصادی زیادی دارد. اما در عین اینکه با صرفه است، بسیار پرریسک است. اگر نمودارهای جهانی بیت‌کوین را رصد کنید می‌بینید که در یک مقطع زمانی ارزش آن به 20 هزار دلار رسید و در مقطعی کاهش آن تا 7 هزار دلار و حتی پایین‌تر هم دیده شد ، بنابرین قبل از هر گونه سرمایه گذاری ، اندیشیدن به تجربه بیل گیتس و رمز ارز نیز خالی از لطف نیست.
FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی فرناز باقری

فرناز باقری هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه بوعلی سینا ، معلم هستم و به دلیل کار در محیط مدرسه، همواره در حال خواندن و یادگیری مطالب جدید هستم، و در تلاشم تا آموخته هایم را در زمینه های مختلف در وب سایت نیمه شب بنویسم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

همچنین ببینید

گیاهان رونده

زیباترین گیاهان رونده برای حیاط و آپارتمان

گل زیباست؛ چه گل رونده باشد، چه روی شاخه‌هایی تک‌به‌تک و چه به هر شکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.