علائم کرونا در فصل بهار | چگونه کرونا را از حساسیت بهاری تشخیص دهیم؟

در حال حاضر که در دوران کرونا به سر می‌بریم و تقریبا همه ما نسبت به یک عطسه یا سرفه حساس‌تر شده‌ایم. اگر حتی خودمان یک عطسه یا سرفه به خاطر گرد و غبار موجود در هوا بزنیم نگران می‌شویم. اما حالا که به فصل بهار نزدیک می‌شویم قطعا زیادی از افراد دچار آلرژی فصلی هستند و با شیوع حساسیت فصلی مواجه خواهیم شد. از آنجایی که علائم کرونا به علائم آلرژی نزدیک است‚ ممکن است خیلی از این افراد یا اطرافیانشان با مشاهده این علائم درباره کرونا نگرانی پیدا کنند. در این مقاله از وب سایت نیمه شب به علائم کرونا در فصل بهار می‌پردازیم و روش‌هایی برای تشخیص کرونا از حساسیت فصلی را بیان خواهیم کرد.

علائم کرونا در فصل بهار
علائم کرونا در فصل بهار

علائم کرونا در فصل بهار

شاید شما هم در دوران کرونا دچار یک سرما خوردگی شده باشید. احتمالا با مشاهده اولین علائم سرما خوردگی یا حتی چند سرفه یا عطسه نگران شده‌اید. البته که مراقبت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کار بسیار درستی است. اما نگرانی و استرس بیجا سطح ایمنی بدن را کاهش می‌دهد. در نتیجه در کنار رعایت بهداشت مخصوصا در صورت وجود علائم‚ هرگز به خودتان نگرانی ندهید. همچنین در فصل بهار بسیاری از افراد به علت گرده افشانی گل‌ها و گیاهان و همچنین تخم ریزی حشرات دچار حساسیت می‌شوند. علائم حساسیت نیز شباهت زیادی به علائم کرونا دارد. چگونه می‌توان این دو را از هم تشخیص داد؟

بهترین راهکار برای در امان ماندن از ویروس کووید ۱۹ عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی است که هرگز نباید فراموش شوند. دوری از تجمعات‚ استفاده از ماسک‚ شستشوی مکرر دست‌ها‚ عدم رفتن به مسافرت و تا جای ممکن ماندن در خانه بهترین کار در این دوران می‌باشد.

تشخیص کرونا از حساسیت فصلی
تشخیص کرونا از حساسیت فصلی

چگونه کرونا را از حساسیت بهاری تشخیص دهیم؟

واکنش‌های آلرژیک ممکن است در روده، ‌پوست، سینوس‌ها، چشم و راه‌های هوایی ایجاد شود. مشکل این جاست که علائم آلرژی به علت شباهت ممکن است با شرایط پزشکی دیگر اشتباه شود. از طرفی با شیوع کرونا، علایمی مانند سرفه، عطسه، آبریزش و خارش بینی نیز می‌تواند نگرانی ابتلا به ویروس کرونا را در فرد و اطرافیان ایجاد کند.

اولین راهی که برای تشخیص کرونا از حساسیت فصلی وجود دارد‚ وجود سابقه آلرژی است. اگر شما در سال‌های گذشته سابقه حساسیت فصلی در بهار را داشته‌اید‚ مشاهده علائمی مانند آبریزش بینی در بهار می‌تواند از همان حساسیت فصلی باشد. همین آبریزش بینی در فصل زمستان نیز می‌تواند یکی از علائم آنفولانزای فصلی باشد.

علاوه بر وجود سابقه حساسیت در فرد‚ خارش نیز یکی از علائم مهم آلرژی در افراد می‌باشد. به این معنی که حساسیت فصلی در فصل بهار در اکثر موارد با خارش همراه است. حتی برخی افراد در فصل بهار فقط دجار خارش می‌شوند. خارش می‌تواند شامل خارش بینی‚ خارش چشم‚ خارش گلو و عطسه شود. در برخی افراد نیز حساسیت فصلی خود را با علائم مانند گرفتگی بینی‚ آبریزش بینی، سوزش گلو یا سرفه خود را نشان می‌دهد. پس دو معیار وجود سابقه حساسیت به علاوه وجود خارش دو معیار مهم برای تشخیص می‌باشد.

اما به یاد داشته باشید که سرفه و تنگی نفس در افرادی که سابقه آلرژی ندارند‚ از نشانه‌های مهم ابتلا به کرونا است که حتما باید به آن توجه کرد.

مدت ماندگاری علائم می‌تواند یکی دیگر از راه‌های تشخیص کرونا از آلرژی فصلی باشد. همانطور که می‌دانید علائم آلرژی تا مدت طولانی حتی چند ماه ماندگار هستند. اما علائم کرونا در فصل بهار نیز می‌تواند نهایتا دو هفته به طول بیانجامد. در این دو هفته هم در اکثر موارد با استراحت و رژیم غذایی مناسب رفع می‌شود.

تشخیص کرونا از الرژی

دیگر روش های تشخیص کرونا از حساسیت فصلی

باید بدانید که علائم بیماران مبتلا به آلرژی یا حساسیت فصلی با قرار گرفتن در زیر آفتاب و در محیط باز تشدید می‌شود.

سردرد و تنگی نفس دو علامت مشترک بین بیماری‌های ویروسی و حساسیت است. اما تنگی نفس در کسانی که سابقه آلرژی را دارند و یا این که تنگی نفس آن‌ها با استشمام هر گونه بوی گرد و غبار‚ عطریات و بوی تند بیشتر می‌شود، مربوط به کرونا نیست.

در آلرژی تب و ضعف و بی حالی وجود ندارد. در حالی که شایع‌ترین علامتی که در بیماران کرونا وجود دارد تب‚ کوفتگی بدن و بی حالی است.

اگر شما با مراجعه به پزشک متخصص آلرژی با مصرف داروهای آنتی هیستامین غیر نسخه‌ای یا با تجویز پزشک، با استفاده از اسپری بینی حاوی کورتون علائم شما بهبود پیدا کرد‚ شما مبتلا به کرونا نشده‌اید و این علائم آلرژی است. ممکن است که شما در سال‌های گذشته با مواجه شدن با این علائم به پزشک مراجعه کرده باشید. حال می‌توانید با مصرف دوباره این داروها کرونا را از حساسیت فصلی در بهار تشخیص دهید. البته که توصیه می‌شود که همیشه تحت نظر پزشک دارو مصرف کنید. داروهای ضد آلرژی از دسته کورتون‌ها حتما باید تحت نظر پزشک و با دستور او مصرف شوند.

آخرین روشی که برای تشخیص کرونا از حساسیت فصلی وجود دارد آزمایش کرونا می‌باشد. با توجه به علائم کرونا در فصل بهار و شباهت آن به حساسیت فصلی‚ انجام آزمایش کرونا می‌تواند مطمئن‌ترین و بهترین روش برای تشخیص آلرژی از کووید ۱۹ باشد. علاوه بر این به علت نگرانی‌هایی که در این دوران برای خود فرد یا اطرافیان او به وجود می‌آید‚ انجام آزمایش مورد اعتمادترین راه است.

FavoriteLoadingپسندیدم

درباره‌ی زهرا جعفری

همچنین ببینید

نتی پات (قوری شست و شو) چه کاربردهایی دارد و از کجا می توان تهیه کرد؟

نتی پات (قوری شست و شو) چه کاربردهایی دارد و از کجا می توان تهیه کرد؟

با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان و کاهش چشمگیر دمای هوا ، اغلب شاهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *